„Talenty Przyszłości”

Specjalną częścią programu tegorocznej edycji East Design Days będą „Talenty Przyszłości”, czyli wirtualne lekcje kreatywności i przedsiębiorczości, kierowane do szkół średnich Białegostoku i regionu.

W „Talentach Przyszłości” będzie mogła wziąć udział każda chętna klasa szkoły średniej, która dołączy w piątek (23 października) do transmisji na żywo. Przez dwie godziny lekcyjne będą trwały rozmowy o pasji, ambicjach, pokonywaniu barier i wytrwałości.

Gośćmi „Talentów Przyszłości” będą Mariusz Kędzierski – artysta, mówca motywacyjny i podróżnik, który urodził się bez rąk oraz Marcin Joka – absolwent Politechniki Białostockiej, współtwórca Photona. Wystąpią także Łukasz Brzozowski, Julia Gołaszewska i Michał Mioduszewski.

Mając świadomość roli młodych ludzi w przyszłym rozwoju społecznym i gospodarczym mam nadzieję, że te lekcje pokażą młodym ludziom Białystok jako doskonałe miejsce do spełnienia ich życiowych i zawodowych marzeń – mówi Andrzej Parafiniuk, Konsul Honorowy Republiki Finlandii w Białymstoku, pomysłodawca wydarzenia.

Lekcje zdalne w ramach „Talentów Przyszłości” są oranizowane przy wsparciu Fundacji UNITALENT Grupy Unibep, która wspiera kreatywność, przedsiębiorczość i rozwój wyjątkowo uzdolnionych młodych ludzi.

Patronem wydarzenia jest Miasto Białystok.