EAST DESIGN DAYS
WIRTUALNIE!

 EDD to cykl wydarzeń dla pasjonatów i świadomych użytkowników designu, sztuki, wzornictwa  i technologii użytkowej - profesjonalistów, przedsiębiorców, naukowców, a także studentów, uczniów, mieszkańców

 Idee z tym związane integrujemy co roku w stolicy Podlasia – Białymstoku. 

 Tworzymy przyjazną przestrzeń do inspirowania i wymiany myśli dla ekspertów, przedstawicieli wielu dyscyplin i zawodów. 

 Prowokujemy dyskusje pomiędzy sferami sztuki, designu, biznesu i nauki. 

 W nadchodzącej III edycji EDD pokażemy, że design integruje wiele dziedzin – bo każdy produkt czy działanie muszą być najpierw zaprojektowane. 

 Docenimy i omówimy to, co powstaje wokół nas. 

 Stanęliśmy przed pytaniem, w jaki sposób spojrzeć na dziedziny designu w czasach, dla nas Wszystkich, zupełnie niecodziennych. 
Kontakty społeczne straciły na intensywności, ale nie straciły na znaczeniu. 

 Społeczne i zawodowe dezintegracje, których doświadczyliśmy, stworzyły szansę na tworzenie nowych rodzajów więzi i sposobów współpracy

 Doceniając możliwości sfery wirtualnej, na nowo doceniliśmy wartość tego, co analogowe, fizyczne i dotykalne

 Na nowo podyskutujemy, na ile obie sfery mogą się integrować, a także jak integrować dziedziny kreatywne z innymi, i nas, którzy stojąc pomiędzy, potrzebujemy działać w nieskrępowany sposób .

 W tej edycji korzystamy z rozwiązań cyfrowych, aby być jak najbliżej, aby łączyć. 

 Podczas East Design Days INTEGRUJMY się on-line!

Aktualności

„Wyzwanie Młodego Architekta”

 VIII edycja (2020-2021) Konkursu dla Młodych Architektów

Czytaj dalej:„Wyzwanie Młodego Architekta”

„Talenty Przyszłości”

Specjalną częścią programu tegorocznej edycji East Design Days będą „Talenty Przyszłości”, czyli wirtualne lekcje kreatywności...

Read more: „Talenty Przyszłości”

Partnerzy Medialni

Białystok znów przygotował ucztę dla fanów designu. Będą wirtualne dyskusje, warsztaty i prezentacje. Poznamy dokonania i produkty...

Read more: Partnerzy Medialni

Robert Konieczny - wykład online

Mocnym akcentem programu East Design Days 2020 będzie wykład online Roberta Koniecznego o najnowszych...

Czytaj dalej: Robert Konieczny - wykład online

Goście  EDD2020

Organizatorzy 

Politechnika Białostocka
Wydział Architektury PB
Resursa Podlaska
Elwira Horosz
Infinity Group
Fundacja Unitalent

Kontakt

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się, jak możesz zmienić te ustawienia i uzyskaj dodatkowe informacje o wykorzystaniu plików cookies.

dr arch. Magda Sulima 
i Studenckie Koło Naukowe "Mała Architektura"

Dr inż. arch. Magdalena Sulima jest pracownikiem Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej. 

Bada wiejskie tereny pogranicza polsko-białoruskiego w aspekcie urbanistycznym, architektonicznym i społeczno-kulturowym. Jest opiekunką koła naukowego „mała ARCHITEKTURA”. Wraz z studentami prowadzi badania nad metodami edukacji architektonicznej oraz artedukacji dzieci i młodzieży, promuje także edukację regionalną.

Łukasz Brzozowski

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej.

Architekt, ekspert w dziedzinie cyfrowej grafiki 3D, przedsiębiorca. 
W latach 2013 - 2015 architekt w firmie MVRDV w Roterdamie. 

Właściciel WIzard Productions - studia grafiki 3D, operującego na rynkach Europy, USA i Azji. 

Obecnie mieszka i pracuje w Białymstoku.

Marcin Joka

Przedsiębiorca. Prezes zarządu firmy Photon Entertainment. 

Projektant, programista, współtwórca robota edukacyjnego Photon, który naucza dzieci programowania poprzez zabawę. Robot oraz firma powstały w okresie, gdy Marcin i jego wspólnicy byli jeszcze studentami. 

Absolwent Politechniki Białostockiej

Andrzej Szumowski

Dyplomata, pisarz, wydawca, producent muzyczny i filmowy. W latach 2008-2016 dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza. 

W latach 2016-2018 dyrektor generalny Uniwersytetu SWPS. Absolwent Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego i Harvard Seminar for Presidential Leadership. Profesjonalista przemysłów kultury i patologiczny optymista. Ekspert komunikacji, filozofii marki i zarządzania wiedzą. 

Wykładowca SGH i Collegium Civitas. Członek-założyciel Lincoln Center Global Exchange (New York) i Towarzystwa Kultury Stosowanej (Warszawa),  Rady Programowej Open Eyes Economy Summit, Rady The Kościuszko Foundation, Rady Powierniczej Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, Rady Uczelni ASP Łódź. 

Członek Edinburgh Culture Summit. Juror w European Festival Association Award.   Dyplomata nieprzerwanie przez blisko piętnaście lat na topowych placówkach (Los Angeles, Nowy Jork, Londyn). 

Aleksandra Jakuć

...ambasadorka europejskiego designu na Podlasiu, urodzona w Białymstoku.

Absolwentka Design Academy Eindhoven.

Prowadzi własne studio projektowe, w którym tworzy autorskie projekty na pograniczu sztuki, designu i technologii. 

Prezentowała swoje prace na wystawach i festiwalach designu m.in. w Niemczech, w Holandii czy w Austrii, jednak prawdziwy spokój i najlepsze warunki do pracy znajduje w regionie Zielonych Płuc  Polski, do których niezmiennie wraca z każdej dalszej podróży. 

Piotr Jabłoński

Ilustrator, artysta koncepcyjny, malarz cyfrowy. Urodzony w 1987 roku w Białymstoku.

Absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki w Białymstoku. 
Pracował dla Bungie, Arkane Studios, ArenaNet, Aaron Sims Creative, Wizards of the Coast, DC Comics, Axis Animation, TBWA/Paris , Camerimage International Film Festival, Games Workshop, Platige Image, NetEase Games, Aggressive Tv, Centipede Press, Applibot,  i wielu innych. Piotr Jabłoński jest reprezentowany przez Richard Solomon Artists Representative LLC.  
https://www.behance.net/nicponim

prof. Jarosław Perszko

prof. sztuki, absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. 

Rzeźbiarz, performer, autor obiektów intermedialnych oraz scenografii filmowych i teatralnych. Mieszka i tworzy w Hajnówce. 

W dorobku ma ponad 60 wystaw indywidualnych  i problemowych oraz prace na wystawach grupowych, które eksponowane były w prestiżowych instytucjach kulturalnych w kraju i za granicą. 
Prace artysty znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Szczecinie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej w Radomiu, również w zbiorach prywatnych kolekcjonerów we m.in. Francji, Szwecji, Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych. Odznaczony srebrnym medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Kamil Maślanka

Przedsiębiorca.

Współwłaściciel salonów firmy BoConcept w Polsce. 

Promotor duńskiego wzornictwa meblowego. 

Hernan Gomez

  Pochodzący z Argentyny architekt i architekt wnętrz, operujący na rynku wnętrz premium.  Absolwent Universidad de Arquitectura de Rosario. 
Właściciel firmy projektowej Studio Gomez, działającej od 1996 roku. Ostatnio zaangażowany w aranżację apartamentów w prestiżowej lokalizacji Złota 44 w Warszawie. 
 Studio Gomez Współpracowało z renomowanymi firmami, takimi jak:
EXBUD SA Development, Energomontaż Północ, EXBUD-SKANSKA SA Development,
Lim Joint Venture, Carrefour, Hotel Marriott, Triumph International, Credit Lyonnais Bank, PLL Lot, Atrium Tower, Concordia, Compfort Meridian, Marks&Spencer, Mitsui, Nautica,Polish Energy Partners, Sita Equant, Solvay Pharma. 
http://www.studiogomez.pl  

Bartosz Żuk

  Od 10 lat pracuje w HTC Poland na stanowiskach związanych z zarządzaniem produktami marki. 
Od początku wspiera też rozwój najbardziej zaawansowanego systemu VR, HTC Vive. Jest jednym z najlepszych ekspertów w dziedzinie Wirtualnej Rzeczywistości w Polsce. Posiada rzadką zdolność łączenia biznesu, treści kultury oraz produktów w taki sposób, aby rozwiązania technologiczne naładować ludzkimi emocjami. Wielokrotnie prowadził prezentacje i wygłaszał przemówienia na spotkaniach branżowych oraz konferencjach. Brał też udział w tworzeniu środowiska VR, mającego zaprezentować efekty misji Rosetta, prowadzonej przez Europejską Agencję Kosmiczną. 
Doświadczenie Bartosza w sektorze telekomunikacyjnym i szerzej, w branży IT to już ponad 20 lat. 
Przed dołączeniem do HTC,  pracował w Siemens Polska jako Product Manager, w NC Virtual Systems jako wdrożeniowiec oraz w Polkomtelu, jako Specjalista ds. Szkoleń. 

Wojciech Ochocki

Absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na kierunku Politologia i Bezpieczeństwo Narodowe, a aktualnie słuchacz drugiego roku studiów Master of Business Administration w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Uczestnik wielu szkoleń z zakresu przywództwa, zarządzania  projektami i zespołem, a także programów rozwojowych dla przyszłych Liderów. 
Od ponad 25 lat pracujący w IKEA Industry, zdobywający doświadczenie na wszystkich stanowiskach w obszarze produkcji, zarządzający zespołami i procesem produkcji, a także projektami w jednostkach organizacyjnych w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Od 2017 roku pracujący z nowymi technologiami w oddziale IKEA Industry w Orli. Główne obszary zainteresowania to przywództwo w biznesie, zarządzanie strategiczne oraz rozwój pracownika, a także Lean Managment i zarządzanie projektami. Prywatnie szczęśliwy ojciec i mąż, a w wolnym czasie pasjonat gry w golfa i wszytkiego co jest tym sportem związane.

Jacek Daszkiewicz

Projektant jachtów żaglowych i motorowych, żeglarz, budowniczy jachtów. Urodzony w 1962 roku w Starogardzie Gdańskim. Absolwent Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej. 

Ma wieloletnie doświadczenie w zakresie produkcji i projektowania jachtów oraz działalności wdrożeniowej dla branży jachtowej. Współpracuje z uznanymi w Polsce producentami jachtów żaglowych i motorowych: NORTHMAN, BALT YACHT, ANTILA YACHT
Największe osiągnięcia: Jachtowy Konstruktor Roku 2016 w Polsce Jacht Maxus 26 zaprojektowany dla stoczni Northman - nominacja do prestiżowej nagrody: European Yacht of the Year 2016. 
Maxus 22, zaprojektowany przez Jacka Daszkiewicza, jest najmniejszym jachtem w historii światowego żeglarstwa, na którym żeglarz Szymon Kuczyński okrążył ziemię w samotnym rejsie non stop. 

Bożena Datczuk

· Prezes firmy TOBO Datczuk Spółka jawna z siedzibą w Kurianach k/Białegostoku                www.tobo.pl     www.sklep.tobo.pl 
· Absolwentka Wydziału Ekonomii Uniwersytetu w Białymstoku
· Ponad 20-letnie doświadczenie biznesowe, 
· członkini Izby Przemysłowo -Handlowej w Białymstoku, a od 2019r. członkini Rady IPH  
· członkini Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli. 
Od 1998 roku wraz z mężem Tomaszem prowadzi firmę TOBO, specjalizującą się w produkcji mebli, dostarczającą wyposażenie do biur, hoteli, obiektów użyteczności publicznej i firm prywatnych na terenie całego kraju.  Firma otrzymała wiele branżowych nagród, m.in. wyróżnienie miesięcznika „Meble Plus” – Produkt 2011, 2014, 2015,  produkty firmy były też finalistą prestiżowego konkursu „Dobry Wzór”, Podlaska Marka Roku 2017, Firma otrzymała wyróżnienie w rankingu Diamenty Forbesa 2014, tytuł Branżowego Lidera Zmian dla Bożeny Datczuk za wdrożoną z sukcesem autorską strategię zmian przyznaną przez Biznes Center Club i PARP, i wiele innych wyróżnień

dr Jan Godlewski

Absolwent Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej (kierunek Architektura Wnętrz). 
 W 2018 uzyskał stopień naukowy doktora na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. 
 Wyróżniany i nagradzany w konkursach projektowych, m. in.:  Make Me, Young Design, Design By, Caiazza Memorial Challenge , Bombay Sapphire Designer Glass Competition, Mazda Design, Technotalent,. Wielokrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Podlaskiego i Prezydenta Miasta Białegostoku. 
Uczestnik wielu wystaw w Polsce i za granicą, Jest założycielem studia projektowego GDL2 Design Studio zajmującego się projektowaniem produktu, wnętrz, identyfikacji wizualnej oraz doradztwem w zakresie strategii rozwoju przedsiębiorstwa w oparciu o design. Zaprojektował i wdrożył ponad 120 produktów. Członek Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych.

Mariusz Kędzierski

Kim jestem? Artystą, mówcą motywacyjnym, podróżnikiem, marzycielem, który urodził się bez rąk
W wieku 16 lat postanowiłem zacząć tworzyć, głównie realistyczne portrety. By inspirować, w 2015 roku wyruszyłem w podróż po Europie, rysując na ulicach największych miast, a moją historię poznało 120 000 000 ludzi na całym świecie. 
Zdobyłem wiele nagród, m. in. "Oskara Sztuk Wizualnych" The Global Art Awards w Dubaju. 

Julia Gołaszewska
& Michał Mioduszewski

Jesteśmy Julka i Michał i od kilku lat gramy i śpiewamy w duecie. 
Wspólne występy na różnych wydarzeniach i granie na ulicach polskich i europejskich miast stały się zarówno naszym hobby, jak i pracą
Na co dzień studiujemy Artes Liberales na UW i Realizację Dźwięku na ADiRD. 
W niedalekiej przyszłości marzy nam się wydanie własnej muzyki, nad którą nieustannie pracujemy. 
Do zobaczenia! 

dr hab. Małgorzata Dmitruk, prof. ASP

Urodziła się 1974 roku w Bielsku Podlaskim na Białostocczyźnie. Zajmuje się grafiką, malarstwem, tkaniną unikatową, projektowaniem ubioru, ilustracją. 

Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w 1999 roku w warszawskiej ASP w pracowni prof. Władysława Winieckiego, aneks malarski zrealizowała w pracowni prof. Adama Styki. Od roku 2002 pracuje na Wydziale Grafiki Warszawskiej ASP. Twórczość Małgorzaty Dmitruk wyrasta z silnego zakorzenienia w lokalnej kulturze i obyczaju rodzinnego Podlasia, Białostocczyzny, pogranicza polsko-białoruskiego. Z rodzimości i rodzinności. Dotyczy to zarówno wątków tematycznych jej prac, jak i ich formy. Prace Małgorzaty Dmitruk znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej "Dom Praczki" w Kielcach, , Galerii Test w Warszawie oraz w licznych kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą.   (wg culture.pl)

Paweł Potoroczyn

Menedżer kultury, dziennikarz, publicysta, przedsiębiorca i dyplomata. 
Od 2008 do 2016 dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza.
Od 1995 pracował w Konsulacie Generalnym RP w Los Angeles jako konsul ds. kultury. Prowadził działania na rzecz przyznania Andrzejowi Wajdzie honorowego Oscara. W 2000 objął funkcję dyrektora Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku, pięć lat później analogiczne stanowisko w Londynie. 
W 2017 został dyrektorem generalnym SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego, pełnił tę funkcję do 2018 r. 

dr hab. arch. 
Bartosz Czarnecki, prof. PB

architekt, doktor habilitowany nauk technicznych, profesor nadzwyczajny Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej, specjalista w zakresie urbanistyki i planowania przestrzennego oraz kształtowania przestrzeni publicznej. 
Ważniejsze osiągnięcia: ·         
- trzykrotnie kierownik projektu badawczego MNiSW/KBN (1995, 2001, 2008) ,
- inicjator i współautor książki pt.: „Kształtowanie bezpiecznej przestrzeni publicznej” (z dr W. Siemińskim), Difin, Warszawa 2004 
- autor monografii „Przestrzenne aspekty przestępczości”, OWPB, Białystok 2011 
- dwukrotny laureat nagrody Ministra Budownictwa (Infrastruktury): 1994 (wyróżnienie, z prof. arch. W. Czarneckim), 2004 (nagroda, z dr W. Siemińskim) 
- laureat kilku konkursów urbanistycznych
- członek Okręgowej Izby Urbanistów z/s w Warszawie (uprawnienia planistyczne) – do jej likwidacji w roku 2014

Dorota Ignatowicz

- Projektant w firmie Tobo od 2014 roku - Absolwentka  Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, na kierunku wzornictwo przemysłowe  oraz Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej, na kierunku architektura wnętrz - Ponad 6 - letnie doświadczenie przy wdrażaniu mebli do produkcji, - I miejsce w konkursie  „Projektujemy z TOBOą”, organizowanego przez firmę Tobo, na zaprojektowanie nowych mebli  gabinetowych  w 2013 roku - Zaprojektowane przez nią meble Gabinetowe SNABB były finalistą XIV edycji konkursu Podlaska Marka - Zaprojektowane przez nią meble Gabinetowe SNABB były finalistą konkursu Dobry Wzór 2016 - zaprojektowane przez nią meble Gabinetowe Snabb otrzymały wyróżnienie w konkursie meble Plus – Produkt Roku 2015 Zaprojektowane przez nią biurko Pin  było finalistą konkursu Dobry Wzór 2017 - Zaprojektowane przez nią meble pracownicze Health to Office były finalistą konkursu Dobry Wzór 2018